fbpx

Farba roka 2024 - Peach Fuzz 13-1023

Máme tu rok 2024 a spolu s ním oslavujú dizajnéri aj príchod Peach fuzz farby, ktorá nastaví trendy pre rok 2024. Za celým procesom stojí Pantone Colour Institute, známy najmä vďaka svojmu Pantone matching systému (PMS), využívanému po celom svete. Na každoročnom výbere farby sa podieľa  tím svetových expertov na farbu, ktorí študujú a analyzujú aktuálne trendy, farebné a kultúrne vplyvy či globálne všeobecné dianie. Výsledkom sú farebné odtiene, ktoré v sebe ukrývajú emócie a odraz aktuálneho obdobia. 13-1023 Peach fuzz farba významne ovplyvní nielen oblasť módy, ale aj reklamy, marketingu či architektúry.  

Peach fuzz ako symbol pokoja a jednoty 

Pantone 13-1023 Peach fuzz je jemne zmyselný broskyňový odtieň, ktorý vyvoláva pocit nežnosti a láskavosti. Komunikuje posolstvo starostlivosti, zdieľania, zjednotenia a spolupráce. Jej teplý a príjemný odtieň poukazuje na našu spoločnú túžbu po spolupatričnosti, pocite útočiska či vychutnávaní si momentov ticha. Peach fuzz vytvára atmosféru pokoja a napomáha človeku nájsť harmóniu vo svojom vnútri. Aj keď pôsobí čisto, jemne a ľahko, svojimi sofistikovanými vlastnosťami prináša pôvab, krásu a modernú vintage atmosféru do celého kreatívneho sveta.  

Prečo práve 13-1023 Peach fuzz? 

Výber farby bol podľa spoločnosti Pantone ovplyvnený mnohými napätými aspektmi súčasnej spoločnosti.  Všetko, čo odráža Peach fuzz farba, je pre pokojné spolunažívanie viac než dôležité. Práve empatia, súcit či predstavy o pokojnej budúcnosti je to, čo aktuálne ľuďom chýba. Vo svete s neustále rastúcimi nárokmi na produktivitu a úspech netreba zabúdať na vnútorný pokoj, oddych a skutočné priority, ktoré sú v súlade s vlastnými hodnotami. Peach fuzz farba je akýmsi pripomenutím  spoločnej jednoty, dobrých vzťahov a životnej spokojnosti. Jej teplý nádych a emócia vyjadruje významné posolstvo, ktoré pozdvihne ľudské životy a prispeje k lepšej budúcnosti. 

Farebné využitie v roku 2024 

Ako sme už spomenuli, farba roka ovplyvní mnohé odvetvia. Či už pôjde o interiérový, grafický či multimediálny dizajn, Peach fuzz ovládne jednoducho všetko a všetkých. Poďme si teraz ukázať pár príkladov značiek, ktoré  už sa trendu prispôsobili.

Značka: MOTOROLA

Motorola prepojila tohtoročnú významnú farbu s jej legendárnym dizajnom produktov, čím vytvorila novú éru telefónov. V tomto prípade sa mobilné telefóny nestali iba technologickým nástrojom, ale aj vizuálnou a umeleckou inováciou.  

Motorola vs. Pantone Peach Fuzz.
Ako značka Motorola reaguje na farbu roka 2024?

Značka: POLAROID

Ďalšou vydarenou spoluprácou je aj značka Polaroid, ktorá ponúkla svojim zákazníkom možnosť zachytiť významné okamihy na limitovaný i-Type film v odtieni 13-1023 Peach fuzz. Milovníci fotografie tak môžu zaexperimentovať a dodať ich materiálom ešte väčšiu vizuálnu hodnotu. 

Polaroid vs. Pantone Peach Fuzz 2024

Značka: CARIUMA

V nádychu Peach fuzz môžete nájsť aj obuv značky Cariuma. Ich nová Pantone kolekcia ponúka štyri farebné varianty modelov, ktoré pôsobia elegantne a zároveň aj športovo. Navyše za každý zakúpený pár tenisiek podporíte vysadenie stromov v brazílskom dažďovom pralese.  

Cariuma vs. Pantone Peach Fuzz 2024
Aj značka Cariuma vie, aký je trend v oblasti farieb v roku 2024.

 

Značka: TEALEAVES

Nedá sa zabudnúť ani na nezameniteľnú broskyňovú chuť a tentokrát využila farbu roka aj značka Tealeaves. Peach fuzz sa v tomto prípade podáva nielen vizuálne, ale najmä prostredníctvom sladkej a lahodnej chute.

Tealeaves vs. Pantone Peach Fuzz 2024

Blog

Ponor sa do marketingu ešte viac

Návrat hore