fbpx

Instagram v roku 2023/2024 zohráva kľúčovú úlohu v digitálnom marketingu firiem aj osobnom brandingu. Pre úspech na tejto platforme je dôležité mať jasnú stratégiu a byť neustále pripravený na meniace sa trendy. Aké sú trendy, na ktoré by ste nemali zabúdať?

1. Dôraz na vizuálny štýl

Jedným z hlavných faktorov pre úspešný Instagram profil je dôslednosť na vizuálnu komunikáciu. Prvé, čo sa po zobrazení Instagramu načíta je práve vizuál, napríklad fotografia či náhľad reelu. Vyberajte pútavé fotografie so silnou emóciou, ktorú môžete „doraziť“ trefným popisom.

Tip od nás: tvorba obsahu na Instagram už si dávno nevyžaduje veľké headliny a logá. Čistota prevažuje nad prepchanými grafikami.

2. Obsah v reálnom čase

S Instagram Stories a IGTV budete stále na vzostupe, obsah v reálnom čase je neodmysliteľnou súčasťou úspešného profilu. Streamovanie, otázky a odpovede, a behind-the-scenes pohľady na vašu činnosť môžu výrazne zvýšiť angažovanosť vášho publika aj posilniť vzťah sledovateľov k vašej značke.

Tip od nás: Instagram Stories využívajte na dennej báze. Rozprávajte o novinkách, ukazujte, kde sa práve nachádzate, čo riešite aj to aké objednávky práve balíte. Okrem toho sa môžete zamerať sa na konkrétny produkt alebo si vytvoriť pravidelnú rubriku, ktorou vyplníte priestor, kedy vám dochádza kreativita. 

3. Na sledovateľoch záleží, interagujte!

V roku 2024 bude mať interaktívny obsah ešte dôležitejšiu úlohu. Využite možnosti ako ankety, hlasovania, a otázky a odpovede na zapojenie vašich sledovateľov. Pýtajte sa ich na názory alebo im dajte možnosť participovať na tvorbe nového produktu či jeho obalu. Dajte vašim sledovateľom pocit, že na ich názore záleží. 

4. Ukazujte svoju komunitu

Označili vás na fotke, príspevku či pridali recenziu? Prezdieľajte ju v stories alebo spracujte vlastný príspevok s ich fotkou, ale nezabudnite na ich súhlas. 😉 Nevadí, že fotka nie je dokonalá, ide o autenticitu aj o budovanie dôveryhodnosti so všetkými sledovateľmi a zároveň pracujete s jednotlivcom. Win-win!

5. Tvorte dohľadateľný obsah

Zdajú sa vám hashtagy zbytočné? Závisí. Ak máte lokálny podnik, môžu byť pre vás doslova kľúčové. Označujte konkrétne mesto, nezabúdajte, že stále je tu funkcia lokality, kde možno práve hľadá to, čo práve vy poskytujete.  Označujte značky aj osoby odfotené na fotkách, aj tak môžete priviesť k vášmu podnikaniu viac ľudí, aj interakcií.

6. Reagujte na trendy a posúvajte sa vyššie

Tak, ako je dôležité tvoriť obsah na sociálne siete je dôležité ho aj sledovať. Vyhraďte si čas na to, aby ste zistili aká hudba či typ obsahu alebo myšlienka je aktuálne trendy a zareagujte svojim obsahom, ideálne, čo najskôr.

Tip od nás: tvorte viac video obsahu, dnes ho ľudia konzumujú častejšie aj s väčšou radosťou ako klasické fotografie.

7. Spájajte sa a budujte partnerstvá

Influencer marketing dnes už využíva takmer každá značka, okrem toho sa však môžete spojiť aj s inou značkou či komunitou, kde môžete odporučiť svoju skúsenosť, prípadne tip na produkt, ako riešenie na nejakú situáciu. 

Tip od nás: ak spolupracujete s influencerom či komunitou nezabúdajte využívať funkciu plateného partnerstva a spolupracovníkom. Otvoria vsa vám tak štatistiky profilu a vy budete môcť zistiť, ako úspešná bola vaša spolupráca.

8. Sledujte dáta, budete vedieť, čo vám funguje

Analýza a sledovanie výsledkov sú kľúčovými aspektmi vašej Instagram stratégie. Využite nástroje pre analýzu, aby ste zistili, ktorý obsah funguje najlepšie a ako ho ďalej optimalizovať. Prispôsobte svoju stratégiu na základe týchto údajov, aby ste dosiahli lepšie výsledky.

Tip od nás: sledujte dosah, interakcie prostredníctvom mertiky engagement tate (celková interakcia/dosah). Vďaka tejto metriky môžete zistiť, ako bol daný obsah úspešný pre vzorku ľudí, ktorá ho videla.

Neviete, ako správne uchopiť správu sociálnych sietí. Základom je správna stratégia a kreatívne schopnosti. S tým vám radi pomôžeme. Ozvite sa nám a nezáväzne sa  pozrieme na to, ako vyťažiť z vášho Instagramu viac či už po obsahovej alebo reklamnej stránke. 

Blog

Pozrite si Najnovšie Články

Návrat hore